På disse sider kan du læse om alle de praktiske oplysninger omkring kurserne. Vi anbefaler, at du læser siderne med øvrig information igennem før du tilmelder dig et kursus.

Tilmelding - vælg menupuntet tilmelding på menuen til venstre.

Vi tilbyder også klubkurser, hvis du selv vil samle klubbens og måske naboklubbens trænere til en spændende aften med god undervisning. Vi har et stort udvalg af instruktører og kan sammensætte et volleytrænerkursus efter dit og klubbens ønske.


Hvis du mangler kurser, som du synes Dansk Volleyball Forbund bør udbyde eller hvis du bare mangler informationer, er du altid velkommen til at skrive til vores uddannelsesansvarlige Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den..

Du kan tilmelde dig Kursusinfo, og få automatisk nyhedsbrev om kurser. Det gør du via licenssystemet under "Min profil - Nyhedsbreve". Det vil sige, at du skal have oprettet en profil, men du kan godt få nyhedsbreve uden at betale licens.

Kontakt

 • Volleyball Danmark
  Idrættens Hus
  DK-2605 Brøndby
  Tlf.: +45 4326 2626
  Fax: +45 4363 2410
  Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.


  Sportsdirektør

  Mikael Trolle
  Mob.: +45 2096 3380
  Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.


  Elitechef
  Sven Brix
  Tlf.: +45 4326 2714
  Mob.: +45 2372 8900
  Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.


  Bredde- og Udviklingschef
  Peter Morell
  Mob.: +45 2372 2764
  Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Her kan du tilmelde dig vores nyhedsbrev, der giver dig mulighed for at holde dig orienteret om, hvad der rører sig i dansk volley. Indholdet spænder bredt, og du har til enhver tid mulighed for, at afmelde dig nyhedsbrevet igen.

  
 

Login for adm.