2018 DM-finaler - U14

Arrangør Praktiske oplysninger Resultater
Middelfart VK
Lillebæltshallerne
v. Søren Stein Brinck
Tlf: 2127 6080
Mail: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.
Hjemmeside: www.middelfart-vk.dk 
Reglement for DM
Indbydelse

Holdpræsentation DU14 Teen 2
Holdpræsentation HU14 Teen 2
Holdpræsentation DU14 
Holdpræsentation HU14
Resultater DU14 Teen 2
Resultater HU14 Teen 2
Resultater DU14
Resultater HU14

Resultater Teen 2

DU14   HU14
1 Vojens GF   1 Lyngby-Gladsaxe
2 Bedsted KFUM A   2 IF Lyseng
3 Rosenlund B   3 VK Holbæk
4 Rosenlund A   4 Grøndal EV
5 Sønderborg VK   5 Bedsted KFUM C
6 Bedsted KFUM B   6 Varde Volley B
7 Bramming IF   7 Sønderborg VK
8 Hvidovre VK   8 Amager VK
9 VK Vestsjælland   9 Varde Volley A
10 Gjellerup KFUM   10 Bedsted KFUM D
11 Fr.berg Volley      
         
Vinder Teen 2 DU14   Vinder Teen 2 HU14
Danmarksmester Teen 2 DU14 - Vojens GF   Danmarksmester Teen 2 HU14 - Lyngby-Gladsaxe
     

DREAM TEAM

   
Teen 2 DU14   Teen 2 HU14
Cirkeline Roed Høg, Sønderborg VK   Villads Napier, Lyngby-Gladsaxe
Caroline R. Christensen, Rosenlund   Jonathan Krogh, Lyseng IF
Maja Andersen, Hvidovre VK   Sylvester Lindekilde, Lyseng IF
Dream Team Teen 2 DU14   Dream Team Teen 2 HU14

Resultater U14

DU14   HU14
1 Lyngby-Gladsaxe   1 Marienlyst/Fortuna/DHV
2 Fortuna-DHV   2 Middelfart VK
3 RS Rødovre-Ishøj   3 VK Vestsjælland
4 Farum-Holte   4 Gentofte Volley
5 Gentofte Volley   5 Farum-Holte
6 Ikast KFUM   6 RS Rødovre-Ishøj
7 Taastrup IK   7 Ikast KFUM
8 Amager VK      
         
Vinder DU14   Vinder HU14
Danmarksmester DU14 - Lyngby-Gladsaxe   Danmarksmester HU14 - Marienlyst/Fortuna/DHV
     

DREAM TEAM

   
DU14   HU14
Ida Herskind, Farum-Holte   Joshua Huntley, VK Vestsjælland
Trine Eilstrup, Fortuna-DHV   Villads Juhl, Farum-Holte
Clara Christensen, Gentofte Volley   Marius Stenmann Hansen, Marienlyst/Fortuna/DHV
Marie Larsen, Taastrup IK   Simon Uhrenholt, Ikast KFUM
Ida Damsgaard Lau, Ikast KFUM   Jonas Petersen, Middelfart VK
Ida Berglund, Lyngby-Gladsaxe   Carl Christensen, RS Rødovre-Ishøj
Elif Bogan, RS Rødovre-Ishøj   Lukas Marker, Gentofte Volley
Caroline Hyldgaard, Amager VK    
Dream Team DU14   Dream Team HU14