Hjemmesidebanner

Resultater PF 2019

Level 1

1. Ikast C
2. Jels D

Level 2

1. Vestsjælland C
2. Gentofte H
3. Hinnerup B
4. Farum-Holte R
5. Vestsjælland D
6. Ikast D
7. Lyngby-Gladsaxe D
8. Jels E
9. Hvidovre F
10. Fortuna Odense B
11. Tønder C
12. Kerteminde H
13. KV61 B

Level 2 Åben

1. Vestsjælland B
2. Amager A
3. Hvidovre G
Mere volley

Level 3

1. Farum-Holte E
2. DHV Odense F
3. Ikast E
4. Kerteminde A
5. Kerteminde B
6. Vejle Uvolley B
7. Jels C
8. Amager B
9. Amager C
10. Ikast F

Level 3 Åben

1. Ishøj A
2. Bramming B
3. Ikast G
4. Uldum A
5. KV61 C
6. Vestsjælland E
7. Vestsjælland F
8. KV61 G

Level 4

1. Gentofte F
2. Gentofte G
3. Gentofte E
4. Farum-Holte B
5. Lyngby-Gladsaxe E
5. Kerteminde C
7. Ikast H
8. Fortuna Odense A
9. Fortuna Odense B
10. Middelfart A
11. Jels B
12. Fraugde A
13. Farum-Holte C
14. DHV Odense H
14. DHV Odense G
16. Ubberud A
17. Jels A
18. Sønderborg F
Mere volley

Teen 1 DU14

1. KV61 D
2. Farum-Holte
3. Fr.berg Volley C
4. Lyngby-Gladsaxe F
5. Midtfyns

Teen 1 HU14

1. Hvidovre H
2. Jels
3. Bedsted
4. Hvidovre I
Mere volley

Teen 2 DU14 - Golden League

1. Ikast KFUM A
2. Hvidovre A
3. Bedsted KFUM A
4. Gentofte A
5. Vestsjælland A
5. Farum-Holte A
7. Rosenlund A
7. Sønderborg A
9. Bramming A
10. Farum-Holte B
11. Kerteminde A
12. Tønder A

Teen 2 HU14 - Golden League

1. Gentofte A
2. Middelfart A
3. Gentofte B
4. Vestsjælland A
5. Hvidovre A
5, Farum-Holte A
7. Bedsted A
7. Ikast A
9. Lyngby-Gladsaxe A
10. Sønderborg
11. Farum-Holte B
12. Jels A
Mere volley

Teen 2 DU14 - Silver League

1. RS Rødovre-Ishøj A
2. RS Rødovre-Ishøj B
3. SKF KFUM A
4. Hvidovre B
5. Farum-Holte D
5. DHV Odense A
7. Vestsjælland B
7. Lyngby-Gladsaxe A
9. Fr.berg A
10. Bedsted B
11. Farum-Holte C
12. Fr.berg B

Teen 2 HU14 - Silver League

1. Nordenskov A
2. Ikast B
3. Kerteminde
4. Farum-Holte C
5. SKF KFUM B
6. Vestsjælland B
7. KV61 A
Mere volley

Teen 2 DU14 - Bronze League

1. Fr.berg
2. SKF KFUM
3. Rosenlund
4. Vestsjælland
5. RS Rødovre-Ishøj C
5. DHV Odense B
7. Sønderborg
8. RS Rødovre-Ishøj D
9. DHV Odense C

Teen 2 HU14 - Bronze League

1. Hinnerup
2. SKF KFUM
3. Bedsted
4. Uldum B
5. Rødding-Skrave Volley A
6. Uldum A
Mere volley

Beach DU16

1. Farum-Holte

Beach HU16

1. Nicola / Jacob

Beach HU18

1. Mads / Samir
Mere volley
Volleyball Danmark
Idrættens Hus
DK-2605 Brøndby
Tlf.: +45 4326 2626
Fax: +45 4363 2410
Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Her kan du tilmelde dig vores nyhedsbrev, der giver dig mulighed for at holde dig orienteret om, hvad der rører sig i dansk volley. Indholdet spænder bredt, og du har til enhver tid mulighed for, at afmelde dig nyhedsbrevet igen.